ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին:
Ռուբեն Ռուբինյանը, ողջունելով հյուրին ՀՀ ԱԺ-ում, նշել է, որ խորհրդարանը բարձր է գնահատում երկու երկրների միջեւ առկա հարաբերությունների մակարդակը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի արտաքին քաղաքականության գերակայությունները, ընդգծել երկու պետությունների միջեւ արտաքին քաղաքականության հարցերի շուրջ փոխըմբռնումը:
Բանախոսներն անդրադարձել են նաեւ խորհրդարանական վերահսկողության մեխանիզմների կարեւորությանը, քննարկել հանձնաժողովի կարողությունների կատարելագործմանը վերաբերող հարցեր:
Քննարկվել են նաեւ օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների միջեւ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր, ինչի կապակցությամբ Ռուբեն Ռուբինյանը ընդգծել է խորհրդարանի հանձնառությունն ապահովելու զսպումների եւ հակակշիռների համակարգի հավասարակշռությունը՝ առանձնակի կարեւորելով խորհրդարանական վերահսկողության ինստիտուտի դերը:

21 февраля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Джудит Фарнуорт.
Р.Рубинян, приветствовав гостью в НС, отметил, что парламент высоко оценивает нынешний уровень отношений между двумя странами.
В ходе встречи стороны обсудили внешнеполитические приоритеты Армении и подчеркнули взаимопонимание в вопросах внешней политики обоих государств.
Собеседники также затронули важность механизмов парламентского надзора, обсудили вопросы, связанные с наращиванием потенциала комиссии.
Обсуждены также вопросы сотрудничества между законодательными и исполнительными органами, в связи с чем Р.Рубинян подчеркнул, что парламент призван обеспечить сбалансированность системы сдержек и противовесов, особо выделив усиление роли института парламентского надзора.